Meediakajastused

Harju Elu: Talgupäeval valmistutakse tantsu- ja laulupeoks 24. aprill

4. mai talgupäev ehk Teeme ära on tänavu suuresti eeloleva südasuve suurpeo lainel. Kuid meisterdatakse ka õueraamatukogusid ning hinnatakse looduse olukorda.

Loe lisaks »

Pärnu Postimees: Pärnumaalasi ootab praegu juba 143 talgupaika 23. aprill

Üleriigilistele “Teeme ära!” talgutele on praeguseks kirja pandud 1656 talgukohta, neist 143 Pärnumaal.

Loe lisaks »

Põhjarannik: Eesti otsib nurmenukke 22. aprill

Eestimaa looduse fond, Tartu ülikooli teadlased ja talgupäeva "Teeme ära" korraldajad kutsuvad sel kevadel liituma ühe põneva kodanikuteaduse algatusega − Eesti otsib nurmenukke! Üle-eestilise kaardistamisega on plaan koguda teadustööks vajalikud andmed üle Eesti vaid nende paari kevadnädalaga, mil nurmenukud õitsevad.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Postkastitalgud tulevad taas 19. aprill

Teeme Ära talgupäeva raames on ka tänavu võimalik kinkida oma kogukonnale kihelkonnavärvides grupipostkast.

Loe lisaks »

Meie Maa: Juba tehakse ära 17. aprill

Saarlased on olnud tublid tänavustele talgutele „Teeme ära!” registreerijad ning hetkeseisuga on juba kirja pandud maakonnas üle 140 talgu. Neist nii mõnigi on juba toimunud.

Loe lisaks »

Sakala: Eesti otsib talgupäeval nurmenukke 12. aprill

Nagu juba kümme aastat on tavaks olnud, tuleb maikuu esimesel laupäeval "Teeme ära!” talgupäev, kuid tänavu kutsutakse kodukoha kraamimise ja kaunistamise kõrval otsima õitsvaid nurmenukke, et aidata Tartu ülikooli teadlastel hinnata meie looduse liigirikkust ja seisukorda.

Loe lisaks »

Bioneer: Teeme Ära talgupäeva uudised: nurmenukutalgutest õueraamatukogude meisterdamiseni 12. aprill

Ilmad on vahelduva eduga uba üsna kevadised, mis tähendab, et on õige aeg pidada plaane tänavusteks talgutöödeks. Kel juba mõtted kogutud ja plaan paigas, võib talgud kirja panna www.teemeara.ee. Maikuu esimesel laupäeval, 4. mail toimubki talgukevade tippsündmus ehk üle-eestiline Teeme Ära talgupäev.

Loe lisaks »

Err Novaator: Kutse teadust tegema: vaata nurmenuku õie sisse! 09. aprill

Kõikide loodusteaduste huviliste jaoks on juba maikuus kätte jõudmas põnev aeg – osaleda on võimalik nurmenukkude üle-eestilistes teadusvaatlustes. Jaluta vaid niidule ja hakka õite sisse piiluma!

Loe lisaks »

Vooremaa: Laulu- ja tantsupeo tuli liigub ka Jõgevamaal 09. aprill

XXVII laulu- ja XX tantsupeo TuleTulemine saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200 kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile.

Loe lisaks »

Meie Maa: Selgus Saaremaalt algava juubilipeo tuleteekond 09. aprill

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuletulemise toimkond avaldas üle-eestilise tuleteekonna kaardi, millega kutsutakse üles neid paiku suviseks teekonnaks korrastama. Tuleteekond algab Saaremaalt.

Loe lisaks »

Sakala: Vaata kaardilt, kuhu ja millal liigub laulu- ja tantsupeo tuli Viljandimaal 08. aprill

27. laulu- ja 20. tantsupeo "TuleTulemine" saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200-kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile. Valminud on 33 päeva kestva üle-eestilise teekonna kaart, millele on kantud ligi 500 tähenduslikku paika, kus tuli peatub. Viljandimaal liigub tuli 12. ja 13. juunil ning käib läbi enam kui 20 kultuuriloolisest paigast ja sündmuselt.

Loe lisaks »

Pealinn: Kingi kogukonnale laulu- ja tantsupeo juubeliaastal kihelkonnavärvides grupipostkast 06. aprill

Teeme Ära talgupäeva raames on ka tänavu võimalik kinkida oma kogukonnale kihelkonnavärvides grupipostkast. Tasuta grupipostkastid paneb välja Omniva.

Loe lisaks »

Lõuna-Eesti Postimees: Postkastitalgud tulevad taas 06. aprill

Teeme Ära talgupäeva raames on ka tänavu võimalik kinkida oma kogukonnale kihelkonnavärvides grupipostkast. Tasuta grupipostkastid paneb välja Omniva.

Loe lisaks »

Lõuna-Eesti Postimees: Laulu- ja tantsupeo tuli ringleb kuus päeva Kagu-Eestis 05. aprill

Laulu- ja tantsupeo tuli jõuab Kagu-Eestisse 14. juunil Taagepera kaudu ja lahkub Räpina sadamast Peipsit mööda 20. juunil. Valga-, Võru- ja Põlvamaal ootab sellega seoses ees sadakond sündmust.

Loe lisaks »

Err.ee: Talgupäev kutsub õueraamatukogusid meisterdama 04. aprill

Teeme ära! talgupäevani on jäänud täpselt kuu aega. Traditsiooniliselt toimub talgupäev maikuu esimesel laupäeval - sellel aastal 4. mail. Praeguse seisuga on oma talgutest märku andnud juba pea 700 talgujuhti ning kirjapanek kogub hoogu. Sel korral kutusub talgupäev inimesi üles kogukonnale õueraamatuikogusid looma ning numenukke otsima.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Tänasest hakkab Teeme Ära talgupäeva stardipakettide laialivedu üle Eesti 03. aprill

Talgujuhid, kes on oma talgud kirja pannud Teeme Ära talgupäeva kodulehele, hakkavad tänasest kätte saama talgute ettevalmistamist toetavaid stardipakette.

Loe lisaks »

Lääne Elu: Algab „Teeme ära“ talgupäeva stardipakettide laialivedu 03. aprill

4.mail on  taaskord traditsiooniline talgupäev „Teeme ära“.

Loe lisaks »

Meie Maa: Juubelilaulu- ja -tantsupeoni vähem kui sada päeva 02. aprill

XXVII laulu- ja XX tantsupeoni „Minu arm“ jääb vähem kui 100 päeva. Üle terve Eesti on kümned tuhanded lauljad ja tantsijad maakondlikes eelproovides valmistumas juubelipeol ülesastumiseks.

Loe lisaks »

Põhjarannik: Talgutöö aitab häälestuda laulu- ja tantsupeoks 02. aprill

Üks tänavuse talgukevade eesmärke on aidata kaasa laulu- ja tantsupeo juubeliaasta õnnestumisele. Ida-Viru koorid ja tantsurühmad käärivad käised üles Toila laululaval ja kaevandusmuuseumis Kohtla-Nõmmel.

Loe lisaks »

Hiiu Leht: Talguid saab juba kirja panna 26. märts

Teeme Ära talgutele saab oma talgud juba kirja panna. Talgukevad kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 4. mail peetava üleeestilise talgupäevaga.

Loe lisaks »

Virumaa Teataja: “Teeme ära!” koristustalguid on registreeritud juba 18 23. märts

13. märtsil algas selleaastase “Teeme ära!” koristuskampaania talgute registreerimine. Üheskoos asutakse koristama 4. mail.

Loe lisaks »

Meie Maa: Talgupäev toob vahvad algatused 21. märts

Teeme Ära meeskond kutsub taas 4. mail kevadtalguid korraldama. Võimalusi on tänavu mitmeid: ehitame õueraamatukogusid, vaatleme nurmenukke või korrastame laulu- ja tantsupeoga seotud paiku.

Loe lisaks »

Saarte Hääl: ÜLESKUTSE: Kevadine talgupäev toob vahvad algatused 19. märts

“Teeme Ära meeskond kutsub taas 4. mai talgupäeval kevadtalguid korraldama,” kirjutab MTÜ Saaremaa Kodukant juhatuse liige Reet Viira, Teeme Ära Saare maakonna koordinaator. “Võimalusi on tänavu mitmeid: ehitame õueraamatukogusid, vaatleme nurmenukke või korrastame laulu- ja tantsupeoga seotud paikasid.”

Loe lisaks »

Vooremaa: Eile algas talgute kirjapanek 16. märts

Teeme Ära talgupäeva meeskond kuulutab alanuks tänavuse talgukevade, mis kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 4. mail peetava üle-eestilise talgupäevaga. Koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on sel kevadel üks üleskutse korrastada oma kodukandis laulu- ja tantsupeo tuleteekonnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku.

Loe lisaks »

Sakala: 70 talgukohta tuli kahe päevaga 15. märts

«Teeme ära!» talgupäeva meeskond kuulutas kolmapäeval alanuks tänavuse talgukevade, neljapäeva õhtuks oli kirja pandud juba rohkem kui 70 talgut.

Loe lisaks »

Postimees: Teeme ära, minu arm! Maitalgud ootavad kultuuriväärtuslikke paiku korrastama 15. märts

Tänavune üle-eestiline „Teeme ära“ talgupäev toimub 4. mail. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta puhul kutsuvad korraldajad inimesi üles korrastama laulu- ja tantsupeo tuleteekonnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku.

Loe lisaks »

Meiemaa.ee: „Teeme ära!“ koputab uksele 14. märts

„Teeme ära!“ talgupäeva eestvedaja annab teada, et 13. märtsil algas talguteks registreerimine.

Loe lisaks »

Saarte Hääl: Teeme Ära talguralli läks taas lahti 14. märts

Teeme Ära talgupäeva meeskond kuulutas eile alanuks tänavuse talgukevade, mis kulmineerub mai esimesel laupäeval, 4. mail peetava üle-eestilise talgupäevaga.

Loe lisaks »

Reporter: Teeme Ära kutsub ühispingutusele 13. märts

Teeme Ära talgupäeva meeskond kuulutas alanuks tänavuse talgukevade. Mis peetakase 4. mail. Koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on sel kevadel üks üleskutse korrastada oma kodukandis laulu- ja tantsupeo tuletee-konnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku.

Loe lisaks »

Pärnu Postimees: "Teeme ära" talgupäev ootab kirja panema 13. märts

"Teeme ära" talgupäeva meeskond kuulutab alanuks tänavuse talgukevade, mis kulmineerub lehekuu esimesel laupäeval, 4. mail üle-eestilise talgupäevaga.

Loe lisaks »

Lõuna-Eesti Postimees: Algab kirjapanek Teeme Ära talgupäevale 13. märts

Täna algab talgukevad ja talgute kirjapanek 4. mail peetavaks Teeme Ära talgupäevale.

Loe lisaks »

Alkeemia.ee: Täna algab talgukevad ja talgute kirjapanek 4. mail peetavaks Teeme Ära talgupäevaks 13. märts

Teeme Ära talgupäeva meeskond kuulutab alanuks tänavuse talgukevade, mis kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 4. mail peetava üle-eestilise talgupäevaga.

Loe lisaks »

Bioneer: Täna algab talgute kirjapanek 4. mail peetavaks Teeme Ära talgupäevaks 13. märts

Teeme Ära talgupäeva meeskond kuulutab alanuks tänavuse talgukevade, mis kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 4. mail peetava üle-eestilise talgupäevaga.

Loe lisaks »

Järva Teataja: Avati registreerimine "Teeme ära" talgupäevale 13. märts

"Teeme ära" talgupäeva meeskond kuulutab alanuks tänavuse talgukevade, mis kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 4. mail peetava üle-eestilise talgupäevaga.

Loe lisaks »