Kommenteeri

Laupäeval osalevad Teeme Ära talgupäeval kümned tuhanded talgulised üle Eesti

Laupäeval, 6. mail peetavast üle-eestilisest Teeme Ära talgupäevast võtab reedese seisuga osa enam kui 18 000 inimest – tegelik kaasalööjate arv selgub päeva jooksul ja on kindlasti suurem. Talguveebi on kirja pandud 1200 talgut, sealhulgas 237 kortermaja keldri korrastamise talgut, 204 saunatalgut ning 149 koolide elurikkuse talgut. Talgulisi ootavad kõik talgupaigad üle Eesti, nii et kes vähegi soovib, jõuab sobiva talgu ka veel laupäeva hommikul talguveebist välja valida ja lihtsalt kohale minna. Värskeid talgumuljeid saab jälgida www.teemeara.ee/otse (alates kl 10).
Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Henrik Raave ütles, et üle-eestilise talgupäeva korraldus on sujunud tõrgeteta ja kõik tänavused talguteemad on ka hästi vastu võetud. „Maakondadest talgukontorisse jõudnud info kinnitab, et kõikjal Eestis tuleb tegus talgupäev,“ lausus Raave. „Isegi jahe kevadilm soosib talgutöid rohkem kui palavus. Talgulistele jääb üle soovida vaid mõnusat töömeeleolu: lae aku täis, pane soojalt riidesse, pista taskusse töökindad, võta kaasa hea tuju ja termos sooja joogiga ning sammu aegsasti talgupaika – sind juba oodatakse!“

Tänavusel talgukevadel on kolm üleskutset: teeme keldrid korda ja seame need valmis varjumiskohtadeks; teeme kõik saunad korda; teeme koolide ümbruse ja noortepeo elurikkamaks. Sarnaselt varasematele aastatele saab iga inimene ja kogukond mõistagi ise otsustada, millised tööd vajavad sel korral ühist tegemist. Talguid saab valida ja jätkuvalt kirja panna www.teemeara.ee

Teeme Ära meeskond kutsub üles kõiki talgulisi ka ettevaatusele, et üheskoos talgutöid tehes ei ununeks tööohutus ja turvalisus, samuti tule- ja veeohutus ning ka talgutele osalevate väikelaste ohutus. Lõhkekeha või seda meenutava objekti leidmisel palume seda mitte puudutada, vaid leiukoht piirata ja anda sellest kohe teada Päästeameti numbril 112. Katmata luukidega kaevudest ning muudest ohtlikest rajatistest palutakse teatada riigiinfo telefonile 1247.

Talgumuljete ja emotsioonide teistega jagamiseks ootame talgupilte ja videoid, sotsiaalmeedias saab neid jagada viitega #teemeära2023 ja @talgupaev või saata fotode link e-postiga info@teemeara.ee (juurde märkida talgute nimi ja asukoht). Talgupäeva videod saab üles laadida YouTube’i (märksõna ”Teeme Ära 2023”). Otsenoppeid talgutelt üle Eesti saab jälgida www.teemeara.ee/otse

Juba 16ndat aastat Teeme Ära egiidi all toimuv igakevadine talgupäev on üks suuremaid vabatahtlike osalusega kodanikualgatusi Eestis. Teeme Ära talgupäev sai tõuke 2008. aasta suurest prügikoristusest ning sellele järgnenud 2009. aasta mõttetalgutest. Alates 2010. aastast on talgute korraldamine iga aktiivse kodaniku, kogukonna ja ühenduse võimalus midagi oma elukeskkonna heaks ise ära teha.

6. mail toimuvat Teeme Ära talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Toetajate ja partneritena löövad kaasa Siseministeerium, Päästeamet, Sigrid Rausing Trust, Dentsu, Bauhof, Nordic Hotel Forum, Schneider Electric, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus, Eesti Maaturismi Ühing, Saunamaailm, Onninen, Tele2 jt.

Täpsem info: www.teemeara.ee

Henrik Raave, Teeme Ära talgupäeva eestvedaja
tel 501 6898, e-post henrik@teemeara.ee 

Teadmiseks toimetustele:

Teeme Ära talgupäeva staap töötab 6. mail kell 9.00-18.00 Tartu loodusmajas (Lille 10, Tartu). Ajakirjanikud on oodatud huvi korral staapi, et saada värsket infot ja vahetut tagasisidet ning kommentaare talgupäeva kulgemise kohta üle Eesti. Talgupäeval osalejate arvud selguvad kl 18.00.

Talguveeb neljas keeles: Teeme Ära talgupäeva koduleht olulisema info ja uudistega on loetav neljas keeles – eesti, vene, inglise, ukraina. 

Teate edastas: Erkki Peetsalu, Teeme Ära meeskonna liige, tel 501 8100, e-post erkki@maailmad.ee

Lisa kommentaar

Email again: