Talgutööde lõppedes on mõnus ühise talgulaua taga jagada oma värskemaid või ammuseid lugemiselamusi ning miks mitte võtta plaani ka mõni loominguline etteaste. Igas kogukonnas on inimesi, kes loometööga rohkem sinapeal ja ka neid, kes kirjutavad oma lõbuks või luuletavad „sahtlisse“. Julgustame üksteist jagama oma loomingu vilju – loeme luulet ja proosat või teeme hoopis lühinäidendi!
Mõistagi sobivad talgupäeva lõpetama ka ühised ettelugemistalgud – igas kogukonnas on lapsi, kellele raamatuid ette lugeda, kuid ka täiskasvanud omavahel võiksid raamatute ühislugemisi ja mõttevahetust plaanida. Kõik ettepanekud on head, et innustada loominguliselt ühist koosolemist ja miks mitte ka koosloomist. See toob näod naerule ja teeb meele rõõmsaks ning annab ehk hoopis päris uue põhjuse edaspidi kokku tulla.
Kuula luuletekste lihtsalt inspiratsiooniks ja innustuseks endale või oma kogukonnale, et midagi loomingulist talgupäeva lõpus plaani võtta ja ühiselt ellu viia. Näidetena toodud luuletekstide autor on Erkki Peetsalu, taustahäälena saadab muusik Anu Taul.Ürgmetsa tamm (tekst Erkki Peetsalu, taustahääl Anu Taul) Mina võin (tekst Erkki Peetsalu, taustahääl Anu Taul)
Suvi (tekst Erkki Peetsalu, taustahääl Anu Taul) Kuula varasemaid talgujutte Teeme Ära talgulugude kogumikelt, mille oleme välja andnud mitmel eelneval talgukevadel (2012, 2013, 2016). Siinsed talgulood pärinevad Eesti Rahva Muuseumi või Eesti Meremuuseumi arhiivist, samuti Teeme Ära meeskonna kogutud talgulugude valikust. Kõik need talgujutud avavad raamatuaastal akna meie esivanemate igapäevaellu ja ühiste tegemiste juurde, andes aimu ammustest talgutraditsioonidest ja muudest tavadest. Talgulood sobivad hästi kuulamiseks õhtusel jalutuskäigul, pikemal autosõidul vm, samuti leiab neist põnevat ainest õppetööks.